Autoriniai juvelyrikos darbai

Spausdinti

Praėję renginiai

2016.10.13 – 2016.11.05

Neringos Poškutės ir Albino Jukumo metalo plastikos darbų paroda „DISTANCIJA“

„Kūryboje nuolat susiduriame su distancija. Atstumas nuo kasdienybės iki idėjos, nuo idėjos iki medžiagų, nuo medžiagų iki kūrinio ir galų gale atstumas nuo kūrinio iki stebėtojo. Tai ir yra pati tikslingiausia distancija mūsų kasdienybėje išsikeltuose uždaviniuose.“

Neringa, AlbinasParodoje išvysite dvi atskiras menininkų idėjines išraiškas, kur kiekvienas autorių demonstruoja santikyje tarp savęs ir medžiagos, prarastą distanciją, kviečiančia tą patį patirti ir žiūrovą.
Albinas Jukumas, savo metalo kūriniuose įprasmina lengvo karkaso statinius, plokštumų pozicijas konstruoja lūžio linijomis. Formuodamas tūrius, uždaras, atviras erdves, menininkas užsimena apie fachverkinės architektūros dinamiką, kur pastaroji vaidina svarų vaidmenį inspiracijose.
Neringa Poškutė, savo objektuose suvokimo distanciją trumpina, nes iš karto identifikuojama forma, atpažįstami momentai, čia žadina smalsumą tik dėl medžiagiškumo. Emalio meno technologija ir neišsenkančios galimybės rezultatams pasiekti, distanciją tik ilgina, kurios kūrėjai nesinorisi įveikti, bet norisi būti joje, toje distancijoje.


^