Autoriniai juvelyrikos darbai

Spausdinti

Praėję renginiai

2016.07.01 – 2016.07.23

Gretos Bernotaitės kolekcija „PRINT“

VDA autorinės juvelyrikos galerija "ARgenTum" pristato Gretos Bernotaitės autorinių papuošalų kolekciją "PRINT".

Parodos atidarymas 2016 liepos 1 d. 18.00 val.
P \\ R \ I / N // T

Paroda “PRINT” pristato popierinių papuošalų kolekciją “Antspaudas”. Besikartojantis vienas ir tas pats veidas kalba apie individo išnykimą minioje. Juvelyrikoje mažai naudojama medžiaga popierius padiktuoja spalvą – išskirtinai balti kūriniai, švarus baltas lapas, tabula rasa – vaikiškas tyrumas, žingeidumas.
Pasirinkau popierių, nes šią medžiagą pažįstų geriausiai. Plona medžiaga puikiai tinka juvelyrikai, atsižvelgiant į jos plastiką, lengvumą ir paslankumą. Kiekvienas papuošalas tampa atskiru meno kūriniu, jam suteikiu vardą. Auskarai “Dviveidis” yra šiuolaikinės vartojimo kultūros produktas – bipolinio ir kitų sutrikimų kamuojamo žmogaus simbolis. Asmenybės susiskaldymas, psichozės ir beprotybė nėra individo ydos. Tai unikalumą saugantis mechanizmas, aliuzija į Hermano Hesės „Magiškąjį teatrą“, skirta tik bepročiams. Šiame teatre atskleidžiamos galimybės būti savo gyvenimo šeimininkais, įsiklausant į prigimtį. Cituojant Hermano Hesės „Stepių Vilką“: “Žmogus – svogūnas, susidedantis iš daug lukštų, audinys, susidedantis iš daugybės siūlų“. Taikli žmogaus – svogūno – metafora. Kiek kartu lupsi svogūną, kad prisikastum iki jo branduolio, vidaus, esybės? Kaip popieriaus plouštas, individas vientisas tik kūnu, jo siela - daugiasluoksnė. Atsikartojantys antspaudai susideda iš trijų elementų - veido, sparno ir kalijos žiedo. Taip pat kartojasi popierinio siūlo motyvas. Vieniši sparnai simbolizuoja išsilaisvinimą, sąvasties ir ramybės atradimą, pasitraukimą iš visuomenės. Vienas ir tas pats veidas, kaip žmogaus vidus gali būti vientisas, ar susiskaldęs, gali nusigręžti pats nuo savęs. Kalijos – tai grožio, tyrumo, pagarbos moteriai simbolis, grįžimas į žemę.
“PRINT” papuošalai skirti išskirtinio likimo, ryškiai asmenybei, kasdien kuriančiai save. Kolekcijos trapumas primena, kad turime ir patys išmokti švelnumo.
Kitaip sutrupinsime ir papuošalus, ir save. Jie trapūs, mistiški kaip moters grožis, kaip jaunystė. Netinka pusėtinam, normaliam, normuotam, sterilizuotam gyvenimui.

ISPĖJIMAS: papuošalai nebijo lietaus, tačiau maudytis su jais nepatartina.
Greta Bernotaitė
2016 06 27
^