Autoriniai juvelyrikos darbai

Spausdinti

Naujienos / parodos

2018.03.28 – 2018.04.17

„Amber Trip“ juvelyrikos meno konkursas/paroda „Nothing to declare / Nėra ką deklaruoti” 2018

Vilniaus dailės akademijos autorinės juvelyrikos galerijoje “ARgenTum“ atidaryta „Amber Trip“ juvelyrikos meno konkursas/paroda „Nothing to declare / Nėra ką deklaruoti” 2018.


2018 metai Lietuvai – ypatingi. Šiais metais valstybė švenčia nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Šimtas metų, kaip esame nepriklausomi. Šimtas metų, kaip galime naudotis visomis žmogaus teisėmis ir laisvėmis, rinktis tai, ką manome esant teisinga ir jausti atsakomybę už savo pasirinkimus. Kitaip tariant – gyventi kaip laisvi žmonės. Keliauti visomis kryptimis ir grįžti atgal į Lietuvą. Ne taip seniai mes buvome kitos valstybės sudėtyje. Visai neseniai geležinė uždanga buvo beveik neįveikiama kliūtis, į kurią atsimušdavo visos svajonės pamatyti kitokį, laisvą pasaulį. Tam, kad įveiktume šią sieną, turėdavome pereiti daugybę ideologinių ir biurokratinių užtvarų. Tam, kad grįžtume, turėdavome iškratyti lagaminus muitinėje. Dabar oro uostuose mes ramiai einame pro vartus, skelbiančius „Nothing to declare“. Mes nieko neslepiame, mes neturime nieko, ką reikėtų deklaruoti. Mes deklaruojame tik savo laisvę ir už šią galimybę esame dėkingi tiems, kurie prieš šimtą metų pasirašė Nepriklausomybės deklaraciją.
Juvelyrikos meno konkursas „Nothing to declare“ kvietė menininkus juvelyrikos kalba pasakyti, kad esame laisvi. Kad neturime ko deklaruoti ir neturime ko slėpti. Kita vertus, mes galime deklaruoti savo laisvę. Laisvę keliauti ir laisvę likti gimtinėje, laisvę mąstyti ir laisvę nesutikti su kito nuomone, laisvę būti savimi, laisvę būti menininku ir laisvę negalvoti apie Nepriklausomybę. Nes ji suteikia mums tokią teisę. „Nothing to declare“ reiškia sąžiningumą ir galimybę ramiai eiti pro bet kokius tikrintojus, (ne veltui konkurso vertinimo komisijoje dalyvavo LR Muitinės atstovas) bet visų pirma – galimybių visumą. Galimybių apie tai papasakoti metalo meno pagalba. Šios temos atsiskleidė konkurse dalyvavusių kūrėjų meno darbuose, kurių šiais metais sulaukėme net 109 iš 26 šalių. Į šią keliaujančią parodą atrinkti konkurso laimėtojai ir geriausi 50 darbų.

GRAND PRIX
Isabel Tristán Ochoa (Ispanija)
„Tik dabar"

Gintaro kategorijos nominacija
Andrea Wagner (Olandija)
„Auksinių Vandenų Urvas po Gintariniais Ežerais"

Juvelyrikos kategorijos nominacija
Mansuo Zhu (Vokietija)
„Per\Pro“

Objekto kategorijos nominacija
Andrius Gudišauskas (Lietuva)
„Aš toks laisvas, kad net sunku"

LR Muitinės išrinktas darbas
Ieva Zigunskaya (Lietuva)
„- Ar man tai deklaruoti, Pone?”

Publikos išrinktas darbas
Andrius Gudišauskas (Lietuva)
„Aš toks laisvas, kad net sunku"Komisija taip pat garbingai paminėjo šiuos darbus

Už lengvumą
Vita Pukštaitė-Bružė
„Vieta po saule“

Už taktiliškumą
Nassrin Vessalian (Iranas)
„Abejonės“

Už tarptautiškumą
Simona Martinkutė (Lithuania)
„Laisvės Varžtas“ „ Legali Laimė“ „Rasti“

Už filosofiją
Darja Popolitova (Estonia)
"Metanoia VII" & "Metanoia XV"

Už poziciją
Alix Manon (Belgium)
„NE reiškia NE“

Už kvapą
Kristy Bujanic (Belgium)
„Odė Šeimai“

Komisija:
Laima Kėrienė (Lietuva)
Jurgita Grajauskaitė (Lietuva)
Arvids Endzinš (Latvija)
Tanel Veenre (Estija)
Giedymin Jablonski (Lenkija)
Sergiusz Kuchczynski (Lenkija)

Andrea Wagner "Auksinių vandenų urvas po Gintariniais ežerais"Adrienn Pesti "B spektro segė"Anastasia Pindera "Judesyje:Dangus"Vita Pukštaitė - Bružė "Vieta po saule"Marius Zakaras "Laisvė judėti"


^