Autoriniai juvelyrikos darbai

Spausdinti

Praėję renginiai

2017.10.25 – 2017.11.18

Ievos Sadauskaitės pirmoji personalinė autorinės juvelyrikos paroda „Atgal į širdį“

Iki šiol maištauti mene reiškė laužyti formas - tiek išorines, tiek vidines, šokiruojant žadinti žiūrovo sąmoningumą. O kaip šokiruoti žiūrovą dabar, kai visos formos mene išbandytos ir tiek kartų sulaužytos, kad šokas pasidarė nebepaveikus? Kolekcija ,,Atgal į širdį“ skirta nagrinėti paradoksui, kad ,,konservatyvi laikysena šiandien išprovokuojama labiau nei panko šukuosena" (G. Beresnevičius). O konkrečiau - tai, kad SAKRALUMAS YRA ŠIUOLAIKINIS MAIŠTAS.

Kolekcijos pagrindinė forma – širdis su trykštančia liepsna. Visos jos yra ex voto,  krikščioniško simbolio variacijos. Galvodama apie votus netyčia atradau granatų vaisius – nulupus jų žievę ir ją susiuvus nieko daugiau nebereikėjo, kad tai taptų liepsnojančiomis širdimis. Paskui gimė ir likusi kolekcijos dalis, jungiant kraujo raudonumo vaisius su akmenimis, cinamonu, turmalinu, paprastu lauko akmeniu ar vario koralais – tiko visos medžiagos, leidusios sukurti širdis, visas skirtingas, bet visas plūstančias gyvybe.
Kolekcija ,,Atgal į širdį“ atsirado ne tam, kad brutaliai provokuotų, bet tam, kad nebūtinai patogiai šiuolaikinio meno kontekste keltų klausimą apie dabartinį maišto pasirinkimą.

^